Biyografim;

1954 yılında Eskişehir İli Çifteler İlçesi’nde Lütfiye ve Faik Atmacaoğlu’ nun ilk çocuğu olarak dünyaya geldim.

İlkokul ve Ortaokul hayatımımı Eskişehir de geçirdim.

İlkokulu Şarhöyük İlkokulu’nda, Orta okulu Devrim Orta Okulu’nda okuyarak bitirdim.

Lise hayatıma başlamadan önce Rahmetli babamın işi nedeniyle Ankara’ya taşındım.

Liseyi Ankara 50.Yıl Ticaret Lisesi’nde okudum.

1978 yılında üniversiteye Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisinde başlarken, hayatımın en büyük adımını atarak sevgili eşim Ümit Atmacaoğlu hayatımı birleştirdim. Okulumuz üniversite hayatımın son senesinde Gazi Üniversitesi’ne bağlandı. Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden 1982 Yılında mezun oldum.

Üniversiteyi bitirir bitirmez askerlik kararı aldırıp Askere gittim. Askerliğimi Yedek Subay olarak K.K.T.C. Lefkoşa da yaptım.

1979 yılında sevgili oğlum, ilk göz ağrımız Şener oğlumuz dünyaya geldi.

1982 yılında ise sevgili oğlum, son göz ağrımız Taner oğlumuz dünyaya geldi.

Kısacası askere giderken İki oğlum da dünyaya gelmişti.

İş hayatına Lise yıllarımda başladım. Okuduğum okul Gece eğitimi veren bir lise idi. Gündüz çalışıp gece okula gittim.

Lise yıllarımda ve Üniversite eğitimim döneminde Ankara’da Topuz Torçelik San.ve Tic.A.Ş. Ankara Bürosu’nda Muhasebe Sorumlusu olarak çalıştım.

Askerlik dönüşü Doğuş İnşaat A.Ş. nin Eskişehir’de yapmakta olduğu Tusaş’a ait F-16 Uçak fabrikası inşaatı şantiyesinde Muhasebeci olarak işe başladım. Daha sonra Müdür’ümün önerisi ile (ki halen ilk defa duyan insanlar macera mı arıyordun ne işin vardı diyor.) Doğuş İnşaat A.Ş. nin Kuzey Yemen’in Marib Bölgesindeki Baraj inşaatına Muhasebeci olarak gittim. Bir yıl orada kaldım. Dönüşte Doğuş Holding A.Ş.ne bağlı Ayson Sondaj A.Ş. ile Manavgat Barajı İnşaatı’nda Muhasebeci olarak görev yaptım. Manavgat dönüşü bir müddet İstanbul da Doğuş Holding A.Ş. Mecidiyeköy deki merkezinde Ayson Sondaj A.Ş. bünyesinde Muhasebecilik görevime devam ettim.

Bu sırada gelen bir teklifi değerlendirerek(ikinci bir maceraya atılarak); 1988 yılından başlayarak Iğdır’daki Aras Tekstil San.ve Tic .A.Ş. İplik ve Kumaş Fabrikasında Mali ve İdari İşler Müdürü olarak 3 yıl görev yaptım.

Iğdır dönüşü kısa bir süre Eskişehir’deki Cicisan A.Ş. de görev yaptım.Ancak şirketin o dönemde mali krize girmesi nedeniyle ayrıldım.

Elginkan Holding’in iştiraki olan Bilecik’teki Bilmertaş A.Ş. de Mali ve İdari İşler Müdürü olarak görev yaptım.

Daha sonra İstanbul’a geldim. İstanbul Merter’ deki İstanbul Tekstil San.Ve Tic.Ltd.Şti.nde Muhasebe Müdürü olarak göreve başladım. Şirket Tansu Çiller’in Başbakanlığı döneminde alınan 5 Nisan kararları nedeniyle dar boğaza girince ayrıldım.

FBI markalı Dış giyim üreten Geteks Tekstil Ltd.Şti.de Genel Müdür olarak göreve başladım. Bu esnada S.M.M.M. Ruhsatımı aldım. Firmadan Büro açarak serbest çalışacağımı beyan ederek ayrıldım. 1990 Yılında İstanbul Merter’de Büromu açarak Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Mesleğimi icra etmeye başladım. 25 Yıldır Mali Müşavirlik Büromda Mükelleflerime hizmet vermekteyim.

Şendoğan Atmacaoğlu

S.M.M.M.